Pyrzyccy koneserzy napojów alkoholowych będą musieli się mieć na baczności. Na ulicach miasta pojawiło się więcej patroli policji. Wszystko w ramach adaptacji zawodowej młodych policjantów, którzy strzec będą ładu i porządku nie tylko na terenie miasta ale także całego powiatu pyrzyckiego.


Z początkiem tygodnia szeregi pyrzyckiej Policji zasilili młodzi policjanci, którzy pod okiem starszych kolegów będą zdobywać doświadczenie zawodowe. Adaptacja zawodowa młodych mundurowych odbywa się na podstawie współpracy Komendy Powiatowej Policji ze Starostwem Powiatowym, które to sfinansuje pobyt funkcjonariuszy.

Młodzi stażem funkcjonariusze ukończyli dotychczas kurs podstawowy zakończony egzaminem, a teraz przez najbliższe tygodnie będą zdobywać doświadczenie zawodowe pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy. Jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców.

- Adaptacja młodych funkcjonariuszy policji w jednostce pyrzyckiego garnizonu potrwa do połowy lipca - informuje oficer prasowy KPP w Pyrzycach st. sierż. Marcelina Pałaszewska.

Służby pełnione przez młodych adeptów odbywać się będą w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych. Patrole pojawiają się w rejonach parków, osiedli mieszkaniowych, placów zabaw, a także wzdłuż ciągów komunikacyjnych miasta. Ponadto młodzi policjanci wezmą udział w zabezpieczeniu imprez masowych zaplanowanych na terenie powiatu.