W pięciu miejscowościach Gminy Dębno powstały nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne. Wszystkie zadania zrealizowano i sfinansowano z budżetu obywatelskiego. Przedsięwzięcia kosztowały nieco ponad 180 tysięcy złotych.  

 


Przy szatni sportowej w Różańsku, na specjalnym podłożu zamontowano gotowy zestaw typu Street Workout, składający się z drabinek pionowych i poziomych, wysokiej i niskiej ławki, drążków i poręczy. Urządzenie to będzie wykorzystywane głównie do treningu siłowego i  jest świetną alternatywą dla siłowni.


 Mieszkańcy Smolnicy mogą korzystać z siłowni zewnętrznej. Przy świetlicy wiejskiej, na wyodrębnionej nawierzchni żwirowej, ustawiono pięć zestawów urządzeń wraz z instrukcją obsługi i opisem prawidłowego wykonania ćwiczenia.W Dolsku zdemontowano stare elementy placu zabaw, a w ich miejsce wykonawca zamontował: zestaw zabawowy z wieżą, huśtawki, bujaki oraz ławki.Trzy nowe urządzenia wzbogaciły plac zabawa przy szkole w Barnówku. Dzieci już korzystają z: sześciokąta gimnastycznego, pomostu ruchomego z trapami oraz drabinki. 

W Bogusławiu oprócz nowych elementów zabawowych powstało boisko do siatkówki z kostki betonowej oraz miejsce przeznaczone na ognisko. Ponadto zamontowano urządzenia sportowe: bramki do piłki nożnej i tablicę do koszykówki. Teren pod plac zabaw wyrównano, a na nim pojawiły się: huśtawka, karuzela oraz zjazd linowy typu Tarzan.

 


 

Na terenie wszystkich obiektów ustawiono tablice z regulaminem.