13 maja w ramach programu ,, WF z klasą” nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy klas IV – VI, nauczyciele przedmiotowcy , rodzice przy współpracy z Nadleśnictwem Chojna, młodzieżą ze Szkoły Ponadgimnazjalnej i Policją zorganizowali w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego Święto Roweru.

Dbania o swoje zdrowie
Towarzyszy nam piękna, słoneczna pogoda, która zachęcała do udziału w licznych atrakcjach nie tylko dzieci ale również rodziców i opiekunów. Głównym celem jest bowiem propagowanie aktywności rowerowej wśród społeczności lokalnej oraz obcowanie z przyrodą. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele konkursów, konkurencji sportowych a także tor przeszkód. Każdy może się sprawdzić i znaleźć coś dla siebie. Najważniejsza jest dobra zabawa połączona z dużą ilością ruchu i kształtowaniem świadomości na temat potrzeby regularnego dbania o swoje zdrowie. 

Przebieg imprezy
W tym dniu uczniowie przyjeżdżają do szkoły rowerami. Rower powinien być sprawny a uczniowie poinformowani o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi.

Program:
8:15 – powitanie , przekazanie informacji dotyczących przebiegu Święta, wystąpienie Dyrektora Szkoły, przedstawiciela Policji oraz Nadleśnictwa,
8:30 – wyjazd klas V i VI nad jezioro Ostrów w Stokach – udział w konkursach – koło fortuny, puzzle gigant, rozpoznawanie śladów zwierząt , ognisko,
8:30 – rozdanie kart rowerowych,
9:00 – 11:45 – przejazd klas IV rowerami po Lotnisku ( w kierunku przedszkola ,pasami w kierunku piekarni i na boisko trawiaste) – ognisko, tory sprawnościowe, cross, rozgrywki w „dwa ognie”.

Miłym i smakowitym zakończeniem imprezy będzie wspólne ognisko przygotowane przez nadleśnictwo.