Festyn sportowo-rekreacyjny w Starym Objezierzu organizowany jest głownie z myślą o Mai Widzińskiej. Impreza została zaplanowana na 9 lipca. W programie m.in. bieg integracyjny, marsz rodzinny nordic walking, konkursy, gry i zabawy oraz występy artystyczne. Szczegóły poniżej.


Bieg integracyjny oraz akcja charytatywna „Pomóżmy Mai Widzińskiej” odbędzie się pod patronatem Ewy Dudar - radnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i Marka Grynkiewicza - właściciela firmy Pol-Mark i Restauracji Victoria na plaży w Moryniu.

Ważne jest, iż akcja charytatywna nie jest jednorazowa tylko będzie trwała cyklicznie. Komitet Społeczny Pomóżmy Mai, który został powołany 09.02.2016 r. jest organizatorem zbiórki publicznej nr 2016/2461/KS, która prowadzona jest od 01.07.2016 i zakończy się 31.08.2016 r. Na terenie gminy Moryń w tym okresie zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy do puszek, a akcję wspomóc będzie można także podczas większości imprez sportowo-kulturalnych organizowanych na terenie gminy w trakcie wakacji.
Organizator biegu integracyjnego nie przewidział dla zawodników wpisowego, ale zachęca uczestników i kibiców do wsparcia zbiórki, której celem jest leczenie i rehabilitacja Mai.


9 lipca 2016 r. - Wiejskie Centrum Kultury w Starym Objezierzu

Program wydarzenia:

14.00 - Konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych

            Wystawa prac Mai Ostrowskiej

16.00 - Oficjalne otwarcie festynu

16.10 - Występ solistów z MOK w Moryniu 

17.00 - Start XVII Biegu Integracyjnego - dyrektor biegu Edmund Hrynkiewicz 

(zapisy i regulamin biegu na stronie: www. lubuskiportal.fc.pl)

5 km dla kobiet, 10 km dla mężczyzn

17.10 - Start marszu rodzinnego nordic walking (5 km)

18.00 - Występ dla Mai Widzińskiej cz. I

            Julitka Mielczarek z Nawodnej

18.20 - Rozpoczęcie akcji charytatywnej – licytacja

(m.in. piłka siatkowa z autografami Mistrzyń Polski - Chemik Police)

18.30 - Dekoracje i wręczenie nagród uczestnikom biegu

19.00 - Występ dla Mai Widzińskiej cz. II

Trio Akordeonowe z Morynia, Zespół Garaż z Przyjezierza,

Julian Dumicz, Krzysztof Konecki, Zespół „Przemas Band” i inni

22.00 - Zabawa taneczna - Dj Redem

(catering zapewnia restauracja Victoria na plaży w Moryniu)

 

Patronat honorowy:

burmistrz Morynia Józef Piątek

Robert Grzywacz, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

Henryk Kaczmar, członek Zarządu Powiatu Gryfińskiego

 

Organizatorzy:

OSP w Starym Objezierzu

rada sołecka w Starym Objezierzu

Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Objezierzu

radny Rady Miejskiej w Moryniu Jerzy Domaradzki

 

Partnerzy:

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

sołectwo Gądno

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu

Liga Obrony Kraju oddział w Gryfinie

Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Bielin, Witnica i Przyjezierze

Komitet „Pomóżmy Mai” z Klępicza

 

Patronat medialny sprawuje m.in. portal/gazeta igryfino.pl 

 

Maja urodziła się dnia 11.11.2013r. "Była" wiecznie uśmiechniętą dziewczynką - taką naszą rodzinną śmieszką - pogodnym i radosnym dzieckiem. Bez problemów nawiązywała kontakty z ludźmi przyciągając ich życzliwość. Szybko pojawiły się jej pierwsze słowa. Interesowało ją wszystko, co było wokół niej. Jej ciekawość świata była ogromna. Niestety - choroba którą zdiagnozowano u Mai w 14 miesiącu - guz mózgu - całkowicie ją odmieniła. Teraz jest dzieckiem które tylko leży, mówi parę wyrazów, próbuje być radosnym dzieckiem pomimo choroby. Odżywia się przez PEG. Pierwsze objawy choroby pojawiły się mniej więcej w 8 miesiącu, gdy Maja spała i po długim czasie nie chciała się wybudzić. Trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono odwodnienie i dostała kroplówkę nawadniającą i wyszła do domu z wynikami w normie. Po tygodniu śpiączka się powtórzyła i wezwaliśmy pogotowie, które stwierdziło nadgorliwość rodziny, że dziecku nic się nie dzieje i z kpiną w głosie powiedzieli,... że jeżeli chcemy to możemy sobie sami jechać do szpitala! Maja miała takie epizody średnio co dwa tygodnie. Później doszły wymioty, które się nasilały. Według wyników nikt by nie pomyślał, że jej problemy zdrowotne biorą się od główki. Wszystko się wyjaśniło, gdy Maja w 13 miesiącu trafiła w ciężkim stanie z drgawkami do Szpitala Powiatowego. Tam (…) stwierdzono padaczkę. Dostaliśmy skierowanie do Szpitala w Szczecinie na neurologię. Zrobiono tomografię głowy - no i zaczęło się ciężka i długa walka naszej Mai. Kilkunastogodzinna operacja - po której miało być lepiej nie przyniosła poprawy. Maja zapadła w śpiączkę, dostała udar, który sparaliżował lewą stronę ciała. Półtorej tygodnia na OIOM. Potem dwumiesięczny pobyt na neurochirurgii z komplikacjami - i znów OIOM. Tam stwierdzono, że dziecko nie daje rady. 1 Kwietnia - dzień żegnania się z własnym dzieckiem. Stwierdzono że Maja odchodzi, serduszko nie wytrzymuje. Ale nasza silna, dzielna córeczka na przekór wszystkiemu dała radę. Pokazała wszystkim, że w tym małym schorowanym ciałku tkwi wielka wola życia. Po czasie stwierdzono, że lokalizacja guza zrobiła wielkie spustoszenie w główce Mai - zanik nerwów wzrokowych, uszkodzenie połowy hormonów, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i padaczkę. Po około 4 miesiącach kolejna operacja głowy - usunięcie wodniaka, który powstał w luce po guzie. W miedzy czasie została ulokowana zastawka w główce Mai. Po około 5 miesiącach pobytu w szpitalach  wyszła do domu. Maja na dzień dzisiejszy nie siedzi, nie ma mowy o chodzeniu, nie je samodzielnie i nie bawi się. Ciężko pracuje ćwicząc z rehabilitantami i rodzicami. Dużym problemem jest także to, że nie wiemy czy Maja w ogóle coś widzi. Dokładne badanie oczu ma być dopiero 07.03.2017r.

Bardzo ciężko jest rodzicowi pisać o chorobie i przejściach swojego ukochanego dziecka . 

Rodzice Mai

Anna Widzińska i Marek Widziński

 

W imieniu Mai, rodziców oraz własnym bardzo prosimy o pomoc. W tej akcji walczymy o zdrowie małej dziewczynki, dlatego liczy się każda złotówka.

Konto do wpłat dla Mai:

 

Fundacja Pomocy Dzieciom "Słoneczny Uśmiech"

PKO BP 95 1020 2906 0000 1902 0327 0139