Hu hu ha nasza zima zła! I choć wędkarzom nie przeszkadza żadna zła pogoda, niedzielny poranek 18-go marca tego roku nie był łaskawy. Większość zacierała ręce bynajmniej nie dlatego, że wreszcie przyszedł czas na świętowanie rozpoczęcia sezonu tylko po prostu z zimna.


Tradycyjnie i z wielką pompą pomimo wiatru odbyły się zawody z okazji Dnia Wędkarza. Na zaproszenie trzech kół wędkarskich: Koła Karp ze Szczecina, Koła Delfinek z Gryfina i Koła Rurzyca z Chojny nad brzegiem Ciepłego Kanału w Gryfinie przybyło prawie pięćdziesięciu zawodników. Początek zawodów to jak zawsze: powitania, sprawy organizacyjne, przypomnienie o bezpieczeństwie i kilka spraw regulaminowych. Nadzór nad imprezą sprawował nowo powołany Komendant Społecznej Straży Rybackiej, a jednocześnie członek Koła Rurzyca kolega Piotr Nosul. Po losowaniu stanowisk zawodnicy rozjechali się na swoje miejsca. Sygnał trąbki zwiastował początek zawodów. Tej słonecznej, choć wietrznej i ziemnej niedzieli ryba nie chciała brać. W siatkach rzadko lądowały maleńkie basy i jeszcze mniejsze babki. Jako przyłów należy traktować kilka krąpi i płotek. Wyniki zawodów przedstawiały się następująco:

Drużynowo:
I miejsce - Chojna 4 - Gorzkiewicz Henryk, Mąka Marian, Węclewski Mariusz
II miejsce - Gryfino Delfinek 3 - Pawłowski Marek, Tarnowski Bogdan, Bitner Bartosz
III miejsce Chojna 3 - Nycz Ryszard, Lewandowski Mirosław, Kiepke Tadeusz

Indywidualnie:
I miejsce - Pawłowski Marek
II miejsce - Gałat Radosław
III miejsce - Gorzkiewicz Henryk

Juniorzy:
I miejsce - Felsztyński Filip
II miejsce - Kneja Paweł
III miejsce - Węclewski Robert

Największą rybę złowił Lewandowski Mirosław 518 g.

Przyjemnie jest spędzić nad wodą kilka godzin. Nawet wtedy kiedy jest zimno i wieje wiatr, a ryby nie chcą brać. 18 marca było nasze święto, Dzień Wędkarza, który obchodzimy corocznie celebrując jak zwykle nad wodą naszą największą pasję, wędkarstwo. Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości serdecznie dziękujemy, a wszystkim wędkarzom składamy najserdeczniejsze życzenia „taaaakiej ryby”.

Wszystkich zainteresowanych lub chętnych rozpoczęciem przygody z wędką, nauki sztuki wędkarskiej zachęcamy do kontaktu z jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych Kół w Okręgu, Kołem Wędkarskim nr 7 Rurzyca w Chojnie. Członkowie koła odpowiedzą na Państwa pytania i wątpliwości. Zachęcamy do odwiedzin współpracującego z naszym kołem Sklepu Wędkarskiego York w Chojnie lub kontakt mailowy na adres: kolo@pzwchojna.pl