Odłowił znaczną ilość sandaczy, następnie ryby wyfiletował i spakował do reklamówki. Sytuacja ta nie uszła uwadze strażników Posterunku Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie, którzy od dłuższego czasu obserwowali wędkarza. Podczas kontroli mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie, a część ze złowionych ryb próbował wrzucić do wody.


Strażnicy Posterunku Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie dokonali kontroli mężczyzny spływającego po zakończonym połowie do brzegu rzeki Odra Wschodnia w miejscowości Żabnica. Do zdarzenia doszło 15 listopada br.

Strażnicy obserwowali łowiącego mężczyznę od dłuższego czasu. Podczas kontroli środka pływającego ujawniono zawiniątko z wyfiletowanymi rybami. Pomimo obciętych głów dało się bez problemu określić, że odłowił on sandacze poniżej wymiaru ochronnego, przekraczając jednocześnie dopuszczany dzienny limit połowu.

Mężczyzna zaatakował strażnika próbującego odebrać dowody rzeczowe w postaci filitów z ryb. 

Strażnicy PSR w Szczecinie zastosowali wobec mężczyzny środki przymusy bezpośredniego w celu wyegzekwowania zachowania zgodnego z prawem.

Za popełnione wykroczenia na wędkarza nałożono grzywnę w wysokości tysiąca złotych. Jak wyjaśniają strażnicy "1000 zł to maksymalna kara grzywny w drodze mandatu karnego przy zbiegu wykroczeń."