W ciepły poranek 28 maja 2017 r. na jeziorku "Karasie" w Chojnie, odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem tej cyklicznej imprezy z okazji Dnia Dziecka było Koło Wędkarskie PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie.


Do rywalizacji przystąpiło ponad 48 zawodników i zawodniczek w wieku do 18 lat.
Po sprawdzeniu obecności zawodników, o godz. 8.00 młodych wędkarzy przywitał w imieniu Zarządu Koła kol. Andrzej Leszczyński. W tym szczególnym dla dzieci dniu życzył dużej ryby i dużo zabawy. Sędzia Główny zawodów pan Kiepura, rozpoczął odprawę sędziowską przed zawodami omawiając zasady wędkowania, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa nad wodą. Po losowaniu stanowisk młodzi zawodnicy udali się na wyznaczone miejsca.

Łowienie trwało do godz. 10.00, a do siatek trafiały głównie karasie, płotki i okonie. Do stanowiska sędziowskiego zaczęli się zgłaszać zawodnicy ze swoimi zdobyczami. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podała wyniki i zostały wręczone puchary dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych:

Kadeci młodsi:
I miejsce - Neugebauer Milena
II miejsce - Hołota Jakub
III miejsce - Pohorecki Kacper

Kadeci:
I miejsce - Szpilski Kacper
II miejsce - Węclewski Robert
III miejsce - Wysoczańska Iga

Juniorzy:
I miejsce - Litra Piotr
II miejsce - Nowacki Michał
III miejsce - Rydz Marzena

Jednocześnie wszystkie dzieci zostały poczęstowane kiełbaskami z grilla oraz obdarowane słodkim poczęstunkiem, medalem pamiątkowym i nagrodami rzeczowymi.