Tradycyjnie początek czerwca należał w Dębinie do dzieci. Z okazji ich święta przy miejscowym stawie zorganizowano zawody wędkarskie. Rywalizacja, którą obserwował zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk, odbyła się w niedzielę, 9 czerwca 2019 roku.

 

Doroczne zawody o puchar wójta to inicjatywa Urzędu Gminy Stare Czarnowo i Towarzystwa Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej.

 - Jak zawsze wystarczył tylko sprzęt wędkarski, siatka, przynęta, dorosły opiekun, a przede wszystkim chęci - przekonywał wiceprezes stowarzyszenia Piotr Kwiatkowski.

W zawodach wzięło udział 25 dzieci, które mimo wspaniałej zabawy dzielnie rywalizowały o miano najlepszych. Najskuteczniejszymi wędkarzami zostali Alan Wrzyść z wynikiem 1,59 kg, Łukasz Chwesiuk - 1,42 kg i Alicja Wlazło - 1,28 kg.

- Rywalizacja miała drugorzędne znaczenie. Najważniejsze było rodzinne spędzanie czasu i dobra zabawa - podkreśliła zastępca wójta Marcin Krawczyk.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wspólny poczęstunek: kiełbaskę i lody. Złowione zaś przez dzieci ryby zaraz po ważeniu z powrotem trafiły do stawu.