8 maja 2019 r. odbyły się warsztaty fotograficzne  „Szlakiem murów obronnych Chojny” w ramach współpracy polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnionymi szkołami z Prenzlau i Schwedt. Celem zajęć było pokazanie, omówienie i fotografowanie murów obronnych Chojny.

Dziewczęta z koła fotograficznego „Obiektyw” oraz chłopcy uczestniczący w zajęciach  przygotowali dla gości wystawę zdjęć o różnorodnej tematyce i omówili działalność koła fotograficznego „Obiektyw”. Po przedstawieniu planu zajęć wszyscy wyruszyli w plener gdzie  samodzielnie wykonywali zdjęcia murów obronnych oraz czatowni i bram ( Świeckiej i Barnkowskiej).  Mimo bariery językowej wszyscy uczestnicy warsztatów współpracowali ze sobą, dzielili się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu fotografii. Po powrocie goście otrzymali upominki (kubki z logo Ośrodka i zabytkami Chojny) oraz pamiątkowe zdjęcia grupowe.

Zajęcia zakończyły się wspólnym  posiłkiem, który przygotowali uczniowie ze szkoły zawodowej pod okiem pani Emilki i p. Ani za co serdecznie dziękujemy. Warsztaty przebiegły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Organizatorzy warsztatów: opiekunowie koła fotograficznego „Obiektyw”.

Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.