Tegoroczne zmagania o puchar wójta gminy Stare Czarnowo w zawodach wędkarskich za nami. Miejscem zmagań w niedzielę, 29 września br. były stawy w Dębinie. Zwyciężył Piotr Kwiatkowski z Kołbacza, który złowił 5,1 kg ryb.

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej i Gmina Stare Czarnowo.

Do turnieju w niedzielny poranek przystąpiło 8 zawodników. Po oficjalnym rozlosowaniu stanowisk, wędkarze przystąpili do rywalizacji. Po kilkugodzinnej rywalizacji przyszedł czas na oficjalne obejście stanowisk i ważenie złowionych ryb.

- Mimo nie najlepszej pogody, wędkarze dzielnie walczyli o zwycięstwo. Ale najważniejsza była promocja zdrowego stylu życia i spędzenie wspólnie czasu na świeżym powietrzu, bo wędkarstwo to rodzaj hobby, zajęcia rekreacyjnego i sportu - podsumowuje zawody zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Najlepszy wędkarzem w gminie Stare Czarnowo w roku 2019 okazał się Piotr Kwiatkowski z Kołbacza z wynikiem 5,1 kg złowionych ryb. Drugi był Marek Kaczmarek z wynikiem 3,93 kg a na najniższym stopniu podium stanął Mirosław Łuszczewski ze Starego Czarnowa z wynikiem 3,48 kg.

Łącznie wędkarze złowili blisko 24 kg ryb.

Na zakończenie zawodów najlepszym wędkarzom wręczono statuetki wraz z dyplomami oraz nagrody rzeczowe. Zawody tradycyjnie zwieńczyło wędkarskie ognisko, przy którym wspólnie spędzono miłe popołudnie. Nagrody w zawodach sfinansowała Gmina Stare Czarnowo.

Złowione przez wędkarzy ryby zaraz po ważeniu z powrotem trafiły do stawu.