W niedzielę 25 czerwca 2017 w Chojnie na jeziorze Kaliska Lotnisko, koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna zorganizowało kolejną edycję zawodów dla dzieci i młodzieży „Wakacje z wędką".


W niedzielny poranek nad brzegiem jeziora spotkało się około stu mieszkańców naszego regionu, a w tym aż 36 adeptów wędkarstwa w wieku od 4 do 14 lat. W tej grupie znajdowały się również dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie, które wsparły organizacyjnie i kulinarnie chojeński piknik wędkarski.
Dzieci podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe, przedszkolaki, kadeci i kadeci starsi. Czas zawodów obejmował dwie godziny łowienia, a następnie na maluchów czekały same niespodzianki i wielki piknik grillowy oraz impreza towarzysząca, jaką był „Błękitny Patrol", czyli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzony przez instruktora i młodzieżową grupę WOPR działającą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.
Start zawodów zaplanowano na godzinę 9:00, zanim jednak do niego doszło, tradycyjnie nastąpiło losowanie stanowisk i wręczanie słodkiego poczęstunku. Punkt 9:00 zabrzmiała trąbką sędziego zawodów, wówczas zanęty i przynęty powędrowały do wody, a maluchy rozpoczęły zabawę. Co pewien czas słychać było okrzyki radości, co zwiastowało złowioną rybkę, a na twarzach rodziców i organizatorów malował się uśmiech i poczucie, że maluchy bardzo dobrze się bawią. O godzinie 11:00 sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb, po czym przystąpiono do nagrodzenia wszystkich uczestników imprezy medalami, dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wręczanie rozpoczęło się od najmłodszej grupy, czyli przedszkolaków, którzy poza wspomnianymi upominkami otrzymali jeszcze nagrody ufundowane przez Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie z rąk swoich opiekunek, które od samego rana towarzyszył dzieciom i pomagały przy organizacji imprezy. Następnie odznaczono kadetów i kadetów starszych. Po wręczeniu upominków za uczestnictwo przyszła pora na kolejną niespodziankę, czyli uwielbianą przez dzieci loterię fantową, gdzie każdy uczestnik w drodze losowania z wielkim uśmiechem odbierał nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. W dalszej części pikniku wędkarskiego odbył się pokaz ratownictwa i niesienia pierwszej pomocy przeprowadzony przez instruktora WOPR, Marka Łągiewczyka i młodzieżową grupę WOPR działającą przey ZSP w Chojnie. W tej części imprezy dzieci poza częścią teoretyczną również mogły spróbować swoich sił w praktyce.

Z roku na rok impreza organizowana przez Koło wędkarskie PZW ODRA Chojna nabiera, co raz to większego rozmachu. To wszystko pokazuje i uświadamia zarząd koła, że działalność sportowa na rzecz dzieci w kole Odra Chojna jest prowadzona w sposób prawidłowy, mający na celu nakłonić najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na łonie natury.