​25 maja o godz. 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu odbył się I Przegląd twórczości muzycznej i plastycznej dzieci z Klubu Małego Artysty oraz wokalistów i zespołów z MOK z Morynia.

Imprezę przygotowano w nowo powstałym miejscu, mieszczącym się na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury – tzw. „Zielonym Zakątku”. Jest to miejsce, gdzie w otoczeniu zieleni uczestnicy różnych zajęć będą mogli realizować swoje artystyczne projekty, integrować się z innymi grupami osób, również niepełnosprawnymi, gdzie będą się odbywały spotkania autorskie i spotkania literackie.  

„Świat w obłokach”
Wernisaż pt. „Świat w obłokach” prezentował prace wykonane przez dzieci i młodzież w ramach zajęć plastycznych prowadzonych przez instr. Maję Rumbuć. Dzieła odzwierciedlały zmiany zachodzące w przyrodzie, pokazywały czego dzieci doświadczają w kontakcie z naturą, przedstawiały różne zabawy plastyczne, które dzieci zwłaszcza najmłodsze bardzo lubią.

Uczestnicy zajęć pokazali, że potrafią zachwycić się pięknem zmieniających się w przyrodzie barw i kształtów, a dzięki swoim umiejętnościom i znajomościom różnych technik wypowiedzieć się w twórczości plastycznej. Podczas przeglądu zaprezentowano również prace posiadające walory artystyczne wykonane przez uczestników sobotnich – twórczych zajęć rękodzielniczych prowadzonych przez panią Agatę Kagan.

„Piosenka jest dobra na wszystko”
W koncercie pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” wystąpili wokaliści i zespoły muzyczne: Wesołe Nutki, Iskierki, Słoneczka, The Stars.

Była to okazja do zaprezentowania się wszystkich uczestników zajęć muzycznych pod kier. instr. Ewy Kwiecień. Mogliśmy usłyszeć ciekawe, aktorskie wykonania i zobaczyć oryginalne choreografie do piosenek.

Zespół „Słoneczka” i solistka Zosia Tarnowska
Wśród wykonawców debiut swój na scenie miał dziecięcy zespół „Słoneczka” i solistka Zosia Tarnowska. „Piosenka... - jak mówi tytuł - ...jest dobra na wszystko”, wprowadza w dobry nastrój, rozwija wyobraźnię i inwencję twórczą, wyzwala energię i swobodną ekspresję muzyczną. Praca z mikrofonem uczy pewności siebie, odwagi i otwartości dziecka. Koncert dał możliwość sprawdzenia się na scenie wielu początkującym wokalistom i wieloletnim wykonawcom. Największą radość – jak się okazało – sprawiły dzieciom upominki w postaci dyplomów i pamiątkowych medali, którymi zostały nagrodzone za systematyczną i wytrwałą pracę.

Podziękowania osobom zaangażowanym w powstanie Zielonego Zakątka
Dyrekcja i Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu składają serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w powstanie Zielonego Zakątka, są to: Arkadiusz Rogalski, Aleksander Ogonowski, Piotr Cacek, Anna i Marcin Gątarkowie, Krzysztof Plinta, Nadleśnictwo Mieszkowice.

Bardzo dziękujemy również wszystkim rodzicom za wspaniałe wypieki i słodycze, grupie plastycznej „Piąty Wymiar” za użyczenie sztalug, wszystkim obecnym za niepowtarzalną atmosferę.

Maja Rumbuć Ewa Kwiecień
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu