Reaktywowana strzelnica wojskowa w Widuchowej była w niedzielę 17 września 2017 r. miejscem Otwartych Zawodów Strzeleckich zorganizowanych wspólnie przez 1. Szczeciński Klub Strzelecki oraz Bractwo Kurkowe "Gryf" z Gryfina.


Nieużytkowana od ponad ćwierć wieku zarosła drzewami. Obecnie strzelnica w Widuchowej, z której korzystają członkowie stowarzyszeń strzeleckich i myśliwi została urządzona do strzelania z dystansu 100 m. Jej otwarcie odbyło się podczas niedzielnych Otwartych Zawodów Strzeleckich, w których to dorośli uczestnicy strzelali na dystansie 15 m z broni krótkiej  TT 7.62x2 TT 7.62x25, a dzieci z małokalibrowego pistoletu TT.

Uczestnicy zawodów przy wejściu na teren strzelnicy rejestrowali się oraz otrzymywali tarcze strzeleckie. Każdy przed zawodami odbył indywidualnie krótkie szkolenie z obsługi broni i podstaw bezpieczeństwa w czasie strzelania. Instruktor uczył jak podpiąć magazynek, przeładować broń, celować i oddawać strzały oraz zapoznał z podstawowymi komendami wydawanymi na strzelnicy.

Podczas wydarzenia przybyli goście mogli obejrzeć wystawę broni krótkiej, długiej i myśliwskiej, a także  umundurowanie, amunicję oraz historyczne i współczesne egzemplarze broni używanej m.in. w polskiej i amerykańskiej armii.

Broń prezentowana na wystawie pochodziła z prywatnych kolekcji członków Klubu Strzeleckiego, ale jak zapewniali nas organizatorzy, jest ona w pełni sprawna i gotowa do użycia.

Zawody w Widuchowej były dla przybyłych uczestników nową i ciekawą formą spędzenia wolnego czasu zwłaszcza, że inicjatorzy niedzielnego wydarzenia w interesujący sposób potrafią opowiadać o swojej pasji.

Jak zapowiedzieli Organizatorzy, po pierwszej udanej imprezie w planach już są następne zawody o charakterze otwartym, na które zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie mieszkańców Widuchowej i okolic.