Jest zwrot akcji w walce o przywrócenie posterunku policji w Trzcińsku-Zdroju. Nie dość, że wraca szansa na jego przywrócenie, to w dodatku będzie to znacząca inwestycja. Policja prawdopodobnie zbuduje nowoczesny obiekt. Gmina przygotowała już dwie działki, teraz ruch po stronie mundurowych.


Wcześniej posterunek policji znajdował się przy ul. Wodnej. Był w opłakanym stanie i wymagał remontu. Zapadła jednak decyzja nie o przebudowie, ale o jego likwidacji. Władze gminy postanowiły walczyć o przywrócenie posterunku i wszystko wskazuje na to, że się udało. Policja, która jeszcze nie tak dawno odrzucała możliwość powrotu posterunku do Trzcińska-Zdroju, powraca do rozmów. I jest realna szansa na to, by funkcjonariusze na stałe zagościli w mieście.

- Zwrócono się do nas z prośbą o przekazanie działki pod budowę nowego posterunku – mówi Zbigniew Kitlas, burmistrz Trzcińska-Zdroju. – Wniosek dotyczył 3 arów, ale to mała działka. Możemy dać nawet 10 arów. Mamy wytypowane dwie działki, ale ostateczna lokalizacja będzie zleżała od policji – tłumaczy.

Niebawem ma się odbyć robocze spotkanie władz miasta z przedstawicielami policji. Zbigniew Kitlas chce, by teren pod budowę nowego posterunku znajdował się w dogodnym dla mieszkańców miejscu. Ewentualne lokalizacje to ulica Sienkiewicza oraz Cmentarna (naprzeciwko hali widowiskowo-sportowej).

- Możemy jeszcze wskazać inne lokalizacje, jesteśmy gotowi do rozmów – mówi burmistrz.

Gmina chce dać teren, policja z kolei ma zrealizować inwestycję. Nowy posterunek ma być funkcjonalny zarówno dla petentów, jak i samych funkcjonariuszy. Burmistrz ma satysfakcje, że wielomiesięczna walka o przywrócenie posterunku może się zakończyć sukcesem.

- Ci, którzy zostali ukarani mandatem mogę mówić, że po co nam tu policja. Ci, którzy zostali skrzywdzeni przez łobuzów, chcą tej policji – wyjaśnia Zbigniew Kitlas. – Kiedy swój staż odbywają u nas policjanci w ramach służby przygotowawczej, to zauważamy, że wmieście jest większy porządek. Posterunek policji w Trzcińsku-Zdroju jest potrzebny – dodaje.

Na razie nie wiadomo, kiedy miałaby zostać zrealizowana budowa. Niewykluczone, że nowy obiekt zostanie oddany do użytku już w przyszłym roku.