W czterech szkołach podstawowych w gminie Dębno powstały nowoczesne sale multimedialne do nauki języka niemieckiego. Całkowity koszt zadania wyniósł 116 tys. złotych. To jeden z etapów projektu językowego realizowanego przy wsparciu środków unijnych.

Z początkiem roku szkolnego w czterech szkołach rozpoczęła się realizacja projektu „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy” w ramach programu Współpracy Interreg VA Niemcy / Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego OP III Edukacja.

Uczniowie trzech szkół podstawowych w Dębnie oraz w Cychrach objęci zostali dodatkowymi godzinami nauki języka niemieckiego. Projekt zakładał wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesne multimedialne systemy, które uatrakcyjnią zajęcia.

Pracownia w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie

Każda pracownia została wyposażona w 20 stanowisk dla uczniów i jednego dla nauczyciela. Z myślą o uczniach słobosłyszących zamontowano dodatkowo cztery pulpity uczniowskie, które pozwalają na regulację siły głosu w słuchawkach. Nowoczesny monitor dotykowy i oprogramowanie dają szerokie możliwości prowadzenia atrakcyjnych lekcji języka niemieckiego. Sterowanie klasopracownią odbywa się w pełni za pomocą wbudowanego do blatu biurka monitora dotykowego LCD.

Pracownia w Szkole Podstawoej nr 3 w Dębnie

Dodatkowo salę wyposażono w ergonomiczne krzesła i biurka uczniowskie, które zapewniają prawidłową i komfortową postawę ucznia.

W Szkole Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Dębnie pracownie wykonano w układzie podkowy, w Cychrach zastosowano układ rzędowy.

Pracownie multimedialne będą wykorzystywane podczas prowadzonych lekcji języka niemieckiego, które prowadzone będą do czerwca 2021 r.

Całkowity koszt zadania wyniósł 116 tys. złotych, w tym 85% dofinansowania ze środków unijnych. Pracownie wykonała firma Aktin sp. z o.o. z Sosnowca.

W Cychrach pracownia ma układ rzędowy

Sale powstały w ramach projektu „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy”, które realizowany jest w partnerstwie. Partnerem wiodącym projektu jest Gmina Oder-Welse z Brandenburgii, a ze strony polskiej obejmuje Gminy: Dębno, Nowogródek Pomorski, Gryfino oraz Kołbaskowo. Dofinansowanie dla Gminy Dębno wynosi 111 547 euro.

Na drzwiach pracowni przyklejono tablice informacyjną