Wczoraj, 28 lipca, wystartował w Świnoujściu Ultramaraton Rowerowy Tour De PoMorze 700km Non Stop. Uczestnicy wyzwania będą przejeżdżać między innymi przez Gryfino, Chojnę i Moryń.

Uczestnicy ultramaratony rowerowego podzieleni są na dwie kategorie. Wczoraj o godz. 19.00 wystartowali zawodnicy honorowi, którzy mieli do przejechania 7km. Dzisiaj, w godzinach od 8.00 do 10.00 startowali śmiałkowie, którzy mają zamiar przejechać całą trasę. Niewątpliwie jest ona wyzwaniem, ponieważ mierzy ok 700km.

Trasa ultramaratonu zaczyna się w Świnoujściu. Stamtąd zawodnicy będą jechać przez Ustronie Morskie do Bobolina koło Darłowa. Następnie skręcają w kierunku Sławna, gdzie przez Polanów i Bobolice będą kierować się do Szczecinka. Kolejnymi punktami są Mirosławiec, Choszczno, Myślibórz, Dębno i Moryń. Stamtąd czeka już ich tylko prosta droga na metę, do Świnoujścia.

Uczestników maratonu będzie można spotkać w Moryniu, w którym mają zapewniony punkt kontrolny z możliwością posiłku i chwilowego odpoczynku. Punkt ma być czynny od niedzieli od godz. 2.30 do poniedziałku do 1.00 w nocy.


strona do monitoringu zawodników na trasie i relacji - NA ŻYWO
http://monitoringtdp.1008.pl/