Prace nad utworzeniem oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Barlinku wkraczają w ostatni etap. Pierwsi kursanci egzamin na prawo jazdy będą mogli zdawać już w sierpniu.


W czwartek 22 czerwca br. w obecności wicemarszałka Tomasza Sobieraja w Barlinku podpisana została umowa dzierżawy pomieszczeń i terenu na potrzeby ośrodka.

- Nowe ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy to przede wszystkim udogodnienie dla naszych mieszkańców. Decyzja jest oparta na rachunku ekonomicznym i nie tylko pokryje koszty funkcjonowania placówek, ale również wypracuje zysk. Te pieniądze pozwolą na zwiększenie wydatków z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie w rejonie powołanych oddziałów – komentował marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Oddział w Barlinku zlokalizowany zostanie w budynku byłego liceum ekonomicznego przy ul. Jeziornej. Nieruchomość jest w zarządzie Gminy Barlinek. Podpisy pod umową dzierżawienia złożyli w czwartek 22 czerwca br. burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński i dyrektor WORD Szczecin Cezary Tkaczyk. Dzięki temu ośrodek zyska niezbędne do pracy pomieszczenia, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 460 m2. Znajdą się tam sale wykładowe, biuro obsługi interesantów, sala komputerowa, pomieszczenia dla egzaminatorów oraz pomieszczenia socjalne. W ramach umowy wydzierżawiony zostanie także teren na plac manewrowy, łącznie będzie to ponad 1500 m2.

Następnym etapem przygotowania barlineckiego ośrodka będzie remont i adaptacja pomieszczeń oraz placu manewrowego, wyposażenie oddziału w sprzęt komputerowy, biurowy oraz zestawienie łącza światłowodowego.

Szacuje się, że rocznie Oddział w Barlinku przeprowadzać będzie ok. 7 tys. egzaminów na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B. 

Otwarcie oddziału terenowego ośrodka WORD w Barlinku planowane jest na sierpień br.

Czytaj także:
Prawo jazdy w Barlinku. Kiedy ruszą zapisy na egzamin?
Egzaminy na prawko w Barlinku od lipca.
To już pewne! Egzaminy na prawko w Barlinku od przyszłego roku.
Egzamin na prawko w Barlinku? To prawie pewne.