Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego rozpoczęło swój pierwszy pilotażowy Program dla Szkół Podstawowych ,,Bezpieczeństwo ważna sprawa – nauczy Was go zabawa”.

Zajęcia podzielone są na pięć bloków tematycznych takich jak: pierwsza pomoc, numery alarmowe, bezpieczeństwo w domu, bezpieczeństwo na drodze oraz test wiedzy. Zajęcia prowadzone będą od 06.11.2018 r. do 04.12.2018 r. w klasie I Szkoły Podstawowej w Kozielicach.

 

            Dzieci w ramach realizowanego programu będą się uczyć m. in. o zasadach udzielania pierwszej pomocy, o numerach alarmowych, właściwe zachowania na drodze oraz bezpieczeństwo w domu. Najciekawszym blokiem tematycznym będzie II blok ,,Numery alarmowe” w ramach, którego uczniowie pojadą na wycieczkę do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie gdzie zapoznają się ze specyfiką pracy operatorów numeru 112 oraz sposobem przyjmowania zgłoszeń.

 

            W trakcie trwania programu uczniowie otrzymają gadżety zakupione dzięki dofinansowaniu z Programu ,,Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Na koniec pierwszoklasiści przystąpią do testu wiedzy teoretycznego oraz praktycznego. Po zakończeniu programu każdy otrzyma pamiątkowy certyfikat ukończenia programu.