W wybrane niedziele wolne od handlu na placu Wolności w Cedyni odbywać się będą „Niedzielne Pikniki Rodzinne”. To nowa inicjatywa gminy Cedynia oraz Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na spędzenie wolnego dnia na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół.


„Niedzielne Pikniki Rodzinne” to przedsięwzięcie skierowane jest do rodzin, mieszkańców gminy Cedynia oraz okolic, jak również dla turystów odwiedzających najdalej wysuniętą na zachód gminę.

Głównym tematem festynów będą warsztaty historyczne – wioska średniowieczna, gdzie każdy uczestnik będzie mógł poznać dawne rzemiosła, czy też techniki rękodzieła. Warsztaty prowadzić będą Małgorzata i Arkadiusz Małeccy, którzy zajmują się rekonstrukcją epoki średniowiecznej.

Warsztaty ceramiczne, nawiązujące do spaceru przez epoki - od średniowiecza po czasy współczesne, prowadzone będą w każdą niedzielę. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu z gliny i innych materiałów.

Ważnym punktem programu będzie również wycieczka po ciekawych miejscach Cedyni z przewodnikiem – panią Renatą Misiura, która opowie zgromadzonym o historii cedyńskich terenów.

Przez cały czas trwania pikniku, w Muzeum Regionalnym w Cedyni odbywać się będą warsztaty archeologiczne prowadzone przez kustosza muzeum panią Magdalenę Wieczorek, która uczestniczyła w wielu badaniach archeologicznych i wykopaliskach.

Dodatkowymi atrakcjami pikniku będą animacje dla dzieci, gry i zabawy ruchowe, malowanie twarzy, giełda staroci, wystawy ogrodnicze oraz gry terenowe.

Pierwszy piknik, którego tematem przewodnim będzie kowalstwo już 20 maja. Start o godz. 12.00.