Szczęśliwe i dumne Oliwia i Wiktoria wznoszą puchary za zajęcie I miejsca w międzynarodowych zawodach z cyklu CECC [Puchar Cadeta Europy Centralnej]. Oliwia to laureatka  trzeciego miejsca w konkursie na najlepszych sportowców i trenera roku gminy Myślibórz.  Cały bieżący rok, pomimo pandemii pracowała ciężko, aby w tym roku móc obronić tytuł mistrzowski. Jednak odebrano jej tę możliwość. Nie jest w tym odosobniona.

Na pamiątkowym zdjęciu z zeszłorocznych zawodów, całe podium zajmują zawodnicy MKS Szkuner z Myśliborza. 1 miejsce Oliwia Michalewicz i Wiktoria Sawicka, 2 miejsce Natasza Dobroń i Maja Dobroń, 3 miejsce Stanisław Wołoszyn i Krystian Michalewicz. Całe podium obstawione przez dzieci z MKS Szkuner. 

5 dni przed  planowanym wyjazdem

Z niezrozumiałych przyczyn Zarząd MKS Szkuner z Myśliborza 5 dni przed  planowanym wyjazdem dzieci na regaty do Zeuthen zdecydował, że dzieci nie pojadą reprezentować barw klubowych i miasta Myślibórz. Nie dane im będzie obronienie tytułu. 
Zarząd klubu MKS Szkuner, który jest dotowany z pieniędzy urzędu miasta Myśliborza, które to mają być przeznaczane na pokrycie kosztów uczestnictwa dzieci w zawodach, w  korespondencji przesłanej do redakcji tłumaczy „-Jeśli chodzi o wyjazd do Zeuthen, to z nieukrywaną przykrością muszę poinformować, ze na ostatnich zajęciach kadra trenerska wraz z zarządem została zmuszona do zrezygnowania z udziału w tych regatach”.


Nic nie stoi na przeszkodzie

Poproszony o komentarz,  prof. dr, trener dyplomowany Arkadiusz Wołoszyn, współtwórca dotychczasowych sukcesów dzieci z Akademii żeglarskiej MKS Szkuner mówi:  -Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dzieci wzięły udział w tych regatach i próbowały bronić tytułu. Dzieci mają badania, mają kompletne dokumenty, opłacone ubezpieczenia i w regatach powinny wsiąść udział, gdyż były do tego przez cały rok przygotowane

Rada Rodziców nie ustaje w staraniach o wyjazd dzieci. Zdesperowani rodzice zaproponowali samodzielną organizację wyjazdu i pokrycie wszystkich kosztów. Mimo tego zarząd nie chce wysłać reprezentacji klubowej na regaty.
W chwili publikacji tego artykułu nieznane jest nam stanowisko urzędu miasta, który to finansuje szkolenie i straty zawodników w MKS Szkuner.
Brak udziału w cyklu regat CECC zatrzyma dotychczasową współpracę pomiędzy partnerami z Polski Niemiec i Czech, która trwa już 4 lata i była dobrze postrzegana przez Radę Miejską i Burmistrza Myśliborza oraz środowisko żeglarskie.

-Czuję żal i rozgoryczenie, bo dziecko chce się ścigać, chce pływać na regatach! A jest mu to odbierane. Tak się nie traktuje zaangażowanych dzieci — komentuje zdenerwowana pani Marzena, mama Oliwii i Krystiana.