Siedemdziesięciu pięciu biegaczy stanęło na stracie IV edycji terenowego biegu sportowego " Pobiegnij z Gimnazjum", który odbył się Mieszkowicach. Trasa rywalizacji przebiegała przez malownicze zakątki Ogrodu Dendrologicznego tuż nieopodal siedziby Nadleśnictwa.


W miniony piątek Nadleśnictwo Mieszkowice gościło uczestników terenowego biegu sportowego " Pobiegnij z Gimnazjum". Jak co roku trasa przebiegała przez malownicze zakątki Ogrodu Dendrologicznego, który o tej porze roku pełen jest kwitnących drzew i krzewów. Starsi uczestnicy musieli dodatkowo pokonać trasę ścieżki turystycznej "Drewno - surowiec odnawialny" biegnącą tuż za ogrodem. W biegu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach, Gimnazjum w Mieszkowicach oraz osoby dorosłe.

Wśród dziewcząt z klas I-III szkoły podstawowej pierwsza linię mety minęła Olga Rutka, a wśród chłopców Gracjan Zapała. W starszej grupie wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej, wśród dziewcząt zwyciężyła Anastazja Sługocka, a w biegu chłopców pierwszy był Filip Pyć.

W rywalizacji dziewcząt z gimnazjum najszybciej dystans biegu pokonała Nikola Gawron. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Julia Tokarzewska, a trzecie Jagoda Iwan. Pierwsze miejsce w biegu chłopców zajął Jakub Pankratow. Drugi na mecie był Łukasz Cytrynowicz, a trzecie miejsce wywalczył Łukasz Paszko. Wśród osób dorosłych w kategorii kobiet zwyciężyła Ewa Andrzejewska, a w kategorii mężczyzn Andrzej Pawlisiak.

Najlepsi w każdej kategorii wiekowej otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Mieszkowice. Na zakończenie zmagań sportowych związanych z Europejskim Tygodniem Sportu na uczestników czekało ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek przygotowane przez Radę Rodziców.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z OSP w Mieszkowicach.