W związku z przedłużającą się falą upałów i znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci publicznej Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pełczycach, w powiecie choszczeńskim wydał komunikat o całkowitym zakazie podlewani ogródków, trawników oraz napełniania basenów wodą z wodociągu.


Z problemami w dostawie wody z wodociągu w Pełczycach borykają się już mieszkańcy Łyskowa, Ługowa oraz Trzęsacza.

- Wprowadzony zakaz spowodowany jest tym, że jest susza i studnie stacji uzdatniania wody nie nadążają produkować wystarczających ilości wody - informuje Joanna Lew z ZGKiM w Pełczycach.

Pracownicy pełczyckiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zauważają, że problem z brakiem w dostawie wody nasila się w godzinach porannych i wieczornych, zaznaczając, że jest to czas, w którym mieszkańcy najczęściej pobierają wodę do podlewania swoich upraw w ogrodach.

Jak wyjaśnia pracownica Zakładu, ze względów grawitacyjnych oraz z uwagi na fakt, iż najwięcej wody pobiera miasto Pełczyce, woda do tych trzech miejscowości nie dopływa.

- Pracujemy nad tym, aby sytuacja powróciła do normy. Jednym z naszych zamiarów poprawy sytuacji jest wymiana pomp - informuje Joanna Lew.

ZGKiM zapowiada, że mieszkańcy nie zostaną pozostawieni z problemem i bez dostępu do wody. Jak mówi w rozmowie z naszym redaktorem pracownica Zakładu, woda do celów sanitarnych będzie beczkowozami dostarczana do tych miejscowości, w których odnotowano problem.