Trwa rywalizacja podczas II Rajdu Turystycznego w Chojnie. Załogi są w trasie, ale nie brakuje innych atrakcji. Można wziąć udział w niecodziennych dyscyplinach zręcznościowych.

 

Turystyczny Rajd Samochodowy Nad Odrą 2017 o Puchar Burmistrza Gminy Chojna, organizowany przez Automobilklub Szczeciński i sekcję pojazdów zabytkowych, trwa w najlepsze. Tylko te załogi, które mają spostrzegawczych pilotów i kierowców, mogą liczyć na wygraną. Jak mówią organizatorzy, ważna jest dokładność oraz współpraca pilota z kierowcą. Podczas rajdu rozegrana zostanie próba sprawnościowa oraz próby samochodowe na chojeńskim lotnisku.

- Nigdy przed rajdem nie zdradzamy trasy, nie chcemy ułatwiać rywalizacji – mówi Barbara Andrzejczyk z Centrum Kultury w Chojnie. - Rajd Turystyczny jest organizowany po raz drugi w Chojnie. Uczestnicy mają różnego rodzaju zadania do rozwiązania, w tym z historii i wiedzy o regionie – tłumaczy.

Jednym z zadań jest oznaczenie punktu, w którym się znajduje, np. w lesie bez użycia nawigacji. Nie brakowało też niecodziennych dyscyplin, typowo zręcznościowych. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły m.in. w konkursie rzutu do celu.

- Polegał on na założeniu kasku i starych gogli, obrócenie się wokół osi trzykrotnie i rzucie do celu wałem korbowym – mówi o niezwykłym konkursie Barbara Andrzejczyk.