Mieszkańcy naszego powiatu nie zgłaszają wielu miejsc, gdzie jest niebezpiecznie. Na niedawno uruchomionej Mapie Zagrożeń są jednak zaznaczone miejsca w powiecie gryfińskim, w których użytkownicy internetu uważają, że należy się obawiać.

 

Alkohol spożywany w niedozwolonych miejscach – to bolączka Gryfina. Na ogólnopolskiej Mapie Zagrożeń zaznaczone są dwie lokalizacje we wspominanym mieście, obie mają status zgłoszeń potwierdzonych. Pierwsze z tych miejsc znajduje się przy ul. Chrobrego, pomiędzy ulicami Krzywoustego a Niepodległości. Druga lokalizacja to blokowisko przy ul. Iwaszkiewicza.

Kolejnym miejscem, które zgłoszone jest jako niebezpieczne z powodu notorycznego spożywania alkoholu w niedowolnym miejscu, jest centrum Borzymia (wieś w gm. Gryfino).

Na Mapie Zagrożeń pojawił się problem nieprawidłowego parkowania w Trzcińsku-Zdroju, przy ul. Kościuszki (przy skrzyżowaniu z ulicą Rynek).

Z zupełnie innym problemem borykają się służby mundurowe i porządkowe w Chojnie, tu zgłoszone jest notoryczne wysypywanie śmieci nieopodal ulicy Polnej. To zgłoszenie dzikiego wysypiska śmieci również ma status potwierdzonego.

Na drodze pomiędzy Chojną a Witnicą zgłoszone jest notoryczne przekraczanie prędkości (na wysokości Godkowa).

Dwa zgłoszenia związane z przekraczaniem prędkości przez kierowców ma też Gądno, tu w centrum miejscowości mieszkańcy sygnalizują notoryczne wykroczenia drogowe.

Piratów drogowych – według internautów – nie brakuje też w Cedyni. Tu zgłoszone i potwierdzone są trzy takie lokalizacje. Dwie znajdują się na ulicy Michała Roli-Żymierskiego, trzecia to początek ul. Obrońców Stalingradu. Dwa kolejne miejsca, gdzie notorycznie przekraczana jest prędkość przez kierowców, znajdują się w Osinowie Dolnym.