We współpracy z Dębnowską Radą Seniora Gmina Dębno wprowadza akcję „Krzesełko dla Seniora”. To prosty sposób, aby osoby starsze mogły odpocząć w mieście. Chodzi o wystawienie na najczęściej uczęszczanych ulicach, na zewnątrz lokalu krzesła, z którego będą mogli skorzystać seniorzy.

- Chodzi o to, aby w pobliżu sklepów, aptek i innych lokali usługowo – handlowych właściciele wystawili jedno krzesełko, na którym osoba starsza będzie mogła odpocząć. Zachęcam przedsiębiorców do odbierania specjalnych naklejek z hasłem „Krzesełko dla Seniora” w Urzędzie Miejskim w Dębnie. Dodatkowo właściciel otrzyma naklejkę „Miejsce przyjazne seniorom”, którą może oznaczyć swój lokal – mówi Grzegorz Kulbicki burmistrz Dębna.

Burmistrz Dębna z paniami z DRS w jednym z punktów handlowych

Dziś burmistrz wraz z paniami z Dębnowskiej Rady Seniorów: Danutą Żemojtuk i Alicją Korban  odwiedzili różne miejsca w centrum miasta i zachęcali przedsiębiorców do włączenia się do akcji. Akcja została odebrana pozytywnie i pierwsze krzesełka pojawiły się już w mieście. – Zachęcamy seniorów, żeby korzystali z takiej możliwości. Ten prosty gest nic nie kosztuje, a może przynieść wiele korzyści dla osób starszych – mówiła pani Danuta Żemojtuk. Przedstawiciele Dębnowskiej Rady Seniorów będą sukcesywnie roznosić naklejki i monitorować akcję.  – Jeśli akcja się spodoba, to może w przyszłym roku oprócz naklejek będziemy mogli zaproponować krzesełka z promocyjnym logo gminy – dodał włodarz gminy.

Pierwsze krzesełko już pojawiło się przed sklepem

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby wziąć udział w akcji, mogą odebrać naklejki na krzesełka dla seniorów w Urzędzie Miejskim w Dębnie, pokój nr 6. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 95 760 30 02 wew. 118.

Informowanie o akcji w jednym z punktów handlowych

Naklejki Miejsce przyjazne seniorom