W sobotę, 10 czerwca br. w Czelinie odbyły się uroczystości z okazji 700-lecia Czelina i 70-lecia Szkoły Podstawowej w Czelinie.


Uroczystości rozpoczęto od mszy św. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na boisko sportowe, gdzie przybyłych gości przywitała Sołtys Czelina Wiesława Henk, a historię szkoły przedstawiła jej dyrektor Marzenna Obolewicz. Nie zabrakło podziękowań dla sponsorów i osób zaangażowanych w organizację uroczystości. Gratulacje i okolicznościowe przemówienia wygłosili: Andrzej Salwa Burmistrz Mieszkowic, Henryk Rzepczak Przewodniczący Rady Miejskiej w Mieszkowicach, Tadeusz Ruchniak radny Powiatu Gryfińskiego, Robert Pankratow przedstawiciel Nadleśnictwa Mieszkowice, Iwona Świerczyńska dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach, Grażyna Mazur wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach oraz Andrzej Jędras były mieszkaniec Czelina.

W trakcie trwania uroczystości dyrektor szkoły otrzymała wiele upominków, m.in. piłki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz bon pieniężny w wysokości 1000 zł od władz gminy Mieszkowice. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czelinie i zespołów działających w MGOK Mieszkowice. Rys historyczny Czelina przedstawiony został przez dr Bartłomieja Rogalskiego. Dodatkowo zaprezentowano pokaz iluzjonisty oraz wystawę fotograficzną: „Szkoła dawniej i dziś”, „Czelin dawniej i dziś, „Życie mieszkańców Czelina- zdjęcia z archiwów rodzinnych”. Ważne wydarzenie dla Czelina zakończyła zabawa pod gołym niebem.

Burmistrz Andrzej Salwa serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości, szczególnie Sołtys Czelina Wiesławie Henk oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Czelinie Marzennie Obolewicz.