Wczoraj odbyły się w województwie zachodniopomorskim eliminacje XXIV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Turniej Par Patrolowych - PATROL ROKU”. Bezkonkurencyjnymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.


Przez dwa dni (20 i 21 czerwca br. ) policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano najlepszego policyjnego patrolu roku. Zawody te zwane popularnie "Czarem Par" zorganizowane zostały już po raz 24. Tym razem mogliśmy obserwować zmagania 21 najlepszych par patrolowych z naszego województwa.

Funkcjonariusze podczas turnieju sprawdzali się w kilku konkurencjach.

W pierwszym dniu eliminacji 42 funkcjonariuszy, którzy na co dzień patrolują województwo zachodniopomorskie uczestniczyło w sprawdzianie z strzelania sytuacyjnego i sprawności fizycznej, natomiast drugi dzień poświęcony był sprawdzeniu ich umiejętności z taktyki i techniki interwencji oraz wiedzy zawodowej.

Podczas dwudniowych zmagań bezkonkurencyjnymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

I miejsce - sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z KPP w Choszcznie
II miejsce - sierż. Pragier Piotr i post. Gredka Maciej z KPP w Pyrzycach
III miejsce - sierż. Naumowicz Andrzej i post. Gnoiński Radosław w KPP w Wałczu

Policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą garnizon w Finale Ogólnopolskim Zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się w dniach 13-15 wrześniu br.