Policyjna Mapa Zagrożeń umożliwia zgłaszanie niebezpiecznych sytuacji bez wychodzenia z domu. Zaglądamy w elektroniczny system patrząc na powiat choszczeński. Ilość zgłoszeń jest bardzo duża. Teraz czas na działania policji.


Zaglądamy na Policyjną Mapę Zagrożeń dla powiatu choszczeńskiego. Zgłoszeń o jest całe mnóstwo. W Pełczycach notorycznie alerty dotyczą przekraczania prędkości przez kierowców poruszających się ulicą Kościuszki. Podobna sytuacja ma miejsce na ul. Chrobrego. W niedalekim Przekolnie z kolei mieszkańcy zgłaszają: często spożywany alkohol w miejscu publicznym może doprowadzić do nieszczęścia.
Przekraczanie prędkości mieszkańcy z gminy Pełczyce zgłaszają również w Lubianie.
Problem z kierowcami zauważalny jest również w Krzęcinie, tu zgłoszenia wpływają od mieszkańców ulic Mieszka I oraz Pogodnej. Zbyt szybko jeżdżący kierowcy to również problem Chłopowa.
W okolicach Bierzwnika podobnie: kierowcy to zmora mieszkańców Zieleniewa, ci zgłaszają regularne przekroczenia prędkości, szczególnie w okolicach drogi, którą można dotrzeć do miejscowego cmentarza. Wielu tu pieszych, a nadmierna prędkość może doprowadzić do tragicznych zdarzeń.
Podobne kłopoty zgłaszają policji mieszkańcy Łaska, Jagliska czy też Przeczna. W Pławnie z kolei sygnalizują częste spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.
Gmina Drawno również ma problem z kierowcami. Mieszkańcy regularnie sygnalizują przekraczanie prędkości na ulicach Choszczeńskiej, Kolejowej i Kaliskiej. Podobna sytuacja ma miejsce na odcinku drogi pomiędzy Świeciechowem a Żółwinem.
W Reczu, według zgłaszających problem mieszkańców, kierowcy szaleją na krajowej 10. Mimo że jeżdżą po terenie zabudowanym, nie zwalniają, przez co jest niebezpiecznie. Dodatkowo zgłaszają kłopoty z kierowcami, którzy notorycznie parkują w niedozwolony sposób – ten problem dotyczy ulicy Srebrnej.
Prawdziwy wysyp problemów ma miejsce natomiast w Choszcznie i jego okolicach. Tutaj zgłoszenia są różne. W Stradzewie mieszkańcy sygnalizują regularne zażywanie narkotyków. Identyczne problemy mają mieszkańcy Radaczewa, którzy skarżą się na kłopoty z osobami zażywającymi środki odurzające.
I znów pojawiają się sygnały o kierowcach. Przekraczana prędkość to zmora Gleźna, Koplina, Kaszewa, Suliszewa oraz kilku ulic samego Choszczno (jak. Np. ul. Dąbrowszczaków, Wojska Polskiego, Jagiełły, czy Chrobrego). Mieszkańcy skarżą się również na osoby, które notorycznie niszczą miejską zieleń przy ul. Dąbrowskiej i Jagiełły. W wielu miejscach na Mapie Zagrożeń pojawiają się skargi na niewłaściwe parkowanie: to ulice Niedziałkowskiego, Piastowska, 22 Lipca, Wolności, Sobieskiego, Czarnieckiego, 23 Lutego, Mickiewicza, Dąbrowskiej).
Na Placu Witosa sygnały dotyczą zagrożenia ze strony osób zażywających środku odurzające.
Na dużym obszarze miasta widzimy również zgłoszenia związane z regularnym spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych. To ulice Nabrzeżna, Kopernika, Wolności, Brzechwy, Promenada i park przy ul. Bohaterów Warszawy.
Policja w Choszcznie będzie miała co robić, zarówno prewencja, jak i drogówka.