Klub Motorowy Chojna zaprasza 14 i 15 kwietnia na pierwsze tegoroczne zawody motocrossowe w Polsce. Będzie to 1 runda Mistrzostw Polski MX Quad i 1 runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.


W sobotę 14 kwietnia odbędą się wyścigi klas: MX 65, MX 85, MX Kobiet,  MX Junior i MX Masters. Bardzo widowiskowe są wyścigi najmłodszych zawodników w wieku od 8 do 12 lat startujących na motocyklach 65 ccm. Osiągają oni średnią prędkość jednego okrążenia 43 km/godz., dla porównania najszybsza klasa MX Open osiąga 54 km/godz. Coraz popularniejsza staje się klasa MX Kobiet w ubiegłym roku na starcie w Chojnie stanęło 15 zawodniczek.

W niedzielę będzie można obejrzeć wyścigi  Mistrzostw Polski MX Quadów oraz Mistrzostw Strefy MX 1, MX 2 i MX Open.  W klasie MX 2 wystartuje chojeński zawodnik Lubomir Sobol, zdobywca Pucharu Polski 2017 i zwycięzca największej ilości wyścigów w swojej klasie.


Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi w niedzielę o godz. 11.20, natomiast treningi w sobotę i niedzielę rozpoczną się o godz. 9.00, a wyścigi o godz. 12.10. 

Powiat Gryfiński od wielu lat wspiera inicjatywy Klubu Motorowego Chojna przyczyniając się do powstania dużego, cyklicznego wydarzenia sportowego w naszym regionie. Potwierdzeniem tego były ubiegłoroczne zawody, kiedy do Chojny przyjechało 262 zawodników i była to najwyższa frekwencja na zawodach motocrossowych w Polsce. Organizatorzy liczą na powtórzenie tego sukcesu i coraz lepsze wyniki sportowe chojeńskiego klubu.