Wczoraj uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich miejscowościach, aby przyłączyć się do akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której bity był rekord w czytaniu w jednym momencie. Do ustanawianiu rekordu przyłączyła się również również Biblioteka Miejska i uczniowie Gimnazjum im Mieszka I z Cedyni.


Akcji „ Jak nie czytam, jak czytam” odbywała się na grodzisku, rynku w Cedyni i alejce kasztanowej. Łącznie w cedyńskiej akcji wzięło udział 110 osób. Jak mówią Organizatorzy: -Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.

Celami akcji jest zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Jest to wspaniała promocja czytania wśród uczniów poprzez inicjowanie mody na czytanie.
Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów, ale udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.