Już w najbliższy piątek, 16 września w samo południe, rusza kolejna CHARYTATYWNA SZTAFETA ROWEROWA organizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "JESTEŚMY" oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie.
Zapraszamy Was na trawiaste boisko naprzeciw ŚDS, zabierajcie rodzinę, znajomych i przybywajcie! Czeka na Was mnóstwo atrakcji:
- kiermasz prac przygotowanych przez podopiecznych ŚDS,
- zamek dmuchany,
- stoiska promocyjne (Pani Iwona Andrzejak - dietetyk, D&E-MED - rehabilitacja, Nadleśnictwo Chojna),
- loteria fantowa,
- obficie zaopatrzony punkt gastronomiczny,
- prezentacje wokalne dzieci i młodzieży,
- licytacja,
- ZUMBA - Ada Litra,
- pokaz umiejętności UKS KARATE KYOKUSHIN,
- koncert chojeńskiego rapera "Heruś",
- Miniturniej piłki siatkowej "Gramy dla Ernesta".

Naszym zamierzeniem jest jak zawsze dobra zabawa, ale głównym celem tegorocznej sztafety jest pomoc Ernestowi - mieszkańcowi naszej gminy, o którym przeczytacie poniżej.

Ernest Jamróz jest dwunastoletnim mieszkańcem Kamiennego Jazu. Do czwartego miesiąca rozwijał się prawidłowo. Po około roku u chłopca został zdiagnozowany Zespół Westa, epilepsja, dystrofia, opóźnienie psychoruchowe, w późniejszym czasie cechy autystyczne. Wówczas rozpoczęto intensywną rehabilitację: stała opieka neurologa, wczesne wspomaganie w Centrum Terapeutycznym Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "TĘCZA” w Szczecinie (logopeda, neurologopeda, muzykoterapia, rehabilitacja ruchowa, masaże), indywidualne zajęcia w Szkole Podstawowej w Grzybnie, zajęcia w Dziennym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Szczecinie, terapia logopedyczna, zajęcia biofeedback, hipoterapia, rehabilitacja korekcyjna, hydromasaże w Trzcińsku-Zdroju, terapia Marii Montessori i Weroniki Sherborne.

Ernest ukończył drugi etap edukacyjny w Grzybnie, dalsza nauka planowana jest w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tanowie. Rehabilitacja Ernesta musi być stale kontynuowana, a w szczególności hipoterapia, biofeedback, leczenie homeopatyczne (przez lekarza neonatologa w Szczecinie). Rodzice Ernesta chcieliby powtórnie dokonać badań metabolicznych i analizy pierwiastkowej włosa w Anglii, niestety badania te są kosztowne. Wiele korzyści chłopcu przyniósłby wyjazd na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny, co również wiąże się z ogromnymi kosztami. Rodzice Ernesta robią wszystko, by poprawić jego stan psychofizyczny, a każda forma rehabilitacji daje im nadzieję na tę poprawę.
Terapia Ernesta jest niezbędna aby ułatwić chłopcu codzienne funkcjonowanie, dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie
i zapraszamy do udziału w sztafecie.


Można już pomóc Ernestowi dokonując wpłaty na konto:

BS 78 9370 0007 2002 0000 2987 0004