Już we wtorek (07.05.2019) o godzinie 16:00, w Sali konferencyjnej przy USC, ul. 1-go Maja 19, odbędzie się spotkanie o Programie Czyste Powietrze. Urząd Miejski Myślibórz, w trosce o zdrowie i dobro swoich mieszkańców zaprosił Fundację Czyste Powietrze aby podczas spotkania z mieszkańcami przybliżyć temat tego jak uzyskać dotację z rządowego programu. Na miejscu pracownicy Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Program Czyste Powietrze ma pomóc ograniczyć szkodliwą emisję zanieczyszczeń do powietrza ze "starych kopciuchów", w domach jednorodzinnych. Na ten cel przeznaczono 103 mld złotych. Dofinansowanie do 90 % można uzyskać zarówno na dom nowo budowany, jak i istniejący.

Fundacja Czyste Powietrze za darmo pomaga wypełnić wniosek o dotację oraz doradza, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Na spotkaniu doradcy z Fundacji odpowiedzą m.in. na pytania kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak wyliczyć kwotę dotacji, na które działania można uzyskać zwrot z programu. Na miejscu będzie można otrzymać wskazówki dotyczące wypełnieniu wniosku.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku Fundacji Czyste Powietrze: https://www.facebook.com/events/1993739417419527/