Zbliża się 1 listopada święto ku czci Wszystkich Świętych. Będziemy odwiedzali groby bliskich. Policjanci jednak ostrzegają: wzmożony ruch na cmentarzach mogą zechcieć wykorzystać kieszonkowcy.


Zdarzają się kradzieże kwiatów, zniczy oraz innych ozdób. Warto jednak pamiętać, ze wszędzie tam, gdzie panuje wzmożony ruch, pojawiają się też kieszonkowcy. Im większy cmentarz tym obecność złodziei jest bardziej prawdopodobna. Choszczeńscy dzielnicowi asp. szt. Ireneusz Kozicz i sierż. szt. Marcin Felusiak apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach cmentarzy.

- Chcąc uczcić pamięć po najbliższych, wybieramy się na cmentarze, by uporządkować ich groby. Pamiętajmy, że wzmożony ruch na cmentarzach mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy. W tym okresie ich łupem mogą paść torebki, portfele a także telefony, nierzadko pozostawione na przygrobowej ławce – mówią policjanci.

Dzielnicowi apelują aby w przedświątecznych przygotowaniach zachować szczególną ostrożność.

Funkcjonariusze informują, by przed wyjściem na cmentarz zabrać ze sobą tylko taką ilość pieniędzy, jaka jest nam potrzebna na zakup kwiatów lub zniczy.

- Nie pozostawiajmy torebki lub innych wartościowych przedmiotów na ławce - mówią.

Apel skierowany jest zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Ci drudzy nie powinni nosić portfela w zewnętrznych kieszeniach kurtek czy spodni. Część z odwiedzających groby przyjeżdża na cmentarz pojazdami. Nie pozostawiajmy w ich wnętrzu telefonów komórkowych portfeli czy nawigacji GPS, które mogą paść łupem złodzieja.