Gryfino wystartowało w konkursie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Głosować można do dnia 28 sierpnia na stronie http://plebiscyt.inspirowaninatura.pl/.


Postanowiliśmy sprawdzić jak nasze miasto zostało przygotowane do konkursu. Pierwsze kroki skierowaliśmy do najbardziej reprezentacyjnych miejsc Gryfina. Trzeb przyznać, że te rejony zostały przygotowane na przyzwoitym poziomie. Wszędzie widoczne są rabaty z kolorowymi kwiatami i przystrzyżone trawniki.

Niestety miasto to nie tylko te najbardziej znane i widoczne miejsca. W pozostałych rejonach sytuacja nie jest już tak kolorowa. Tutaj nie zauważymy już pięknych kwiatów. Natomiast naszą uwagę przykują nieskoszone trawniki i wszelkiego rodzaju chwasty. Władze miasta powinny dbać o całe miasto. Oczywiście najbardziej eksponowane miejsca należy otoczyć większą uwagą. Pozostałe rejony nigdy nie będą tak zadbane jak te najbardziej reprezentacyjne, ale nie wolno o nich zapominać i dbać o nie chociaż w podstawowym zakresie, czyli utrzymywać porządek i dbać o roślinność. Nie potrzeba wiele wysiłku, żeby znaleźć te miejsca. Znajdują się one przy głównych ciągach komunikacyjnych, np. na Osiedlu Górny Taras.