Pukają do drzwi mieszkań i domów w Dębnie podając się za pracowników PGNiG. Mowa o oszustach, którzy jak informuje Pani Anna"proszą o ostatnią fakturę za gaz i chcą podpisać umowę z lepszymi warunkami". Dębnianka zamieściła informację na jednym z portali społecznościowych pragnąc przestrzec innych mieszkańców przed nieuczciwymi praktykami oszustów.


Nieuczciwy duet podający się za pracowników PGNiG oszukuje dędnian. Kobieta i łysy facet z brodą chodzą po mieszkaniach i domach proszą o ostatnią fakturę za gaz i chcą podpisać umowę, jak tłumaczą na lepszych warunkach.

Oszuści zapukali wczoraj do mieszkania mamy Pani Anny.
"Wczoraj mało brakowało a mama by podpisała, szczęście że powiedziała facetowi że zapyta swoich dzieci co ma zrobić (...) Powiadomcie samotnych starszych ludzi, niestety przekonałam się, że ludzie w to wierzą. Mama była przekonana o tym że dostanie niższą, lepszą umowę"

- Pragniemy przestrzec wszystkich Państwa przed pochopnym podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów bez uprzedniej weryfikacji ich treści oraz bez sprawdzenia osoby, która owe dokumenty nam przedstawia. Informujemy, że pracownicy PGNiG S.A. nie chodzą po domach i nie oferują podpisania umów aneksów i zmian w umowie - informuje PGNiG S.A.

O poniedziałkowej sytuacji natychmiast zostali poinformowani funkcjonariusze Policji, którzy szukali oszustów w rejonie ul. Leśnej w Dębnie ale nieuczciwej pary nie udało się odnaleźć.