Od poniedziałku 21 sierpnia, kierowcy podróżujący drogą krajową nr 31 na odcinku Radziszewo – Czepino muszą się liczyć z utrudnieniami, albowiem rozpoczyna się remont drogi. Jaki informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad roboty mają się zakończyć w połowie października br.


Od poniedziałku 21 sierpnia rozpoczyna się remont DK nr 31 na odcinku Radziszewo – Czepino o długości 6,2 km. Realizowane roboty będą obejmowały wymianę nawierzchni na tym odcinku wraz z regulacją studni kanalizacyjnych znajdujących się w drodze.  

- Organizacja ruchu na czas robót będzie zakładała wprowadzanie ruchu wahadłowego podczas prowadzenia robót - informuje Mateusz Grzeszczuk, Starszy Specjalista ds. Komunikacji Społecznej GDDKiA w Szczecinie. - Ze względu na duże natężenie ruchu na tym fragmencie DK 31 utrudnienia w ruchu mogą być mocno odczuwalne przez kierowców, dlatego zalecamy korzystanie z dróg alternatywnych- dodaje.

Roboty zakończą się do połowy października tego roku.

Remontowany odcinek można ominąć jadąc od Gryfina DW 120 do węzła Gryfino na S3 i dalej w kierunku na Szczecin. Można również skorzystać  z drogi przez Niemcy - od Gryfina mostem przez Odrę do Mescherin, następnie drogami B113 i B2 przekraczając ponownie granicę w Rosówku.