W sobotę 9 marca dwóch schludnie ubranych mężczyzn w wieku około 50 lat i 30 lat chodziło po osiedlu w Żabowie (Pyrzyce).
Po otwarciu drzwi przez domowników mężczyźni pytali czy znamy kogoś kto posługuje się językiem ukraińskim. Jak się okazało mężczyźni nie odwiedzili tylko jednego mieszkania. Część mieszkańców informuje, że chodzą również dwie kobiety oraz kobieta 
z mężczyzną.

Na Facebooku można znaleźć następujący wpis:
UWAŻAJCIE! 
W sobotę dwóch mężczyzn (jeden w średnim wieku, drugi starszy) chodzili po domach i pytali ludzi "czy znają osobę, która zna język ukraiński". Okazuje się, że to ZŁODZIEJE. W okolicach Krzepic kobieta z mężczyzną zadawali podobne pytanie, a następnie, gdy upewnili się, że nikogo nie ma w domu, dokonali kradzieży. Uważajcie i jeśli możecie powiadomcie znajomych!!''

Informacja opublikowana na profilu mieszkanki powiatu kłobuckiego:
''UWAGA! Waleńczów i okolice!
 Komentarze pod wpisem sugerują, że podejrzani ludzie mogli pojawić się również w Częstochowie, Krzepicach, Lipiu, Nieradzie, Wręczycy Wielkiej, Opatowie, Zwierzyńcu Pierwszym, Złochowicach, Zajączkach I, a także w Kłobucku.

Uwaga! Zachowajmy czujność podczas otwierania drzwi nieznajomym. Najlepiej nie wpuszczajmy takich osób do swoich mieszkań.