Na terenie gminy Mescherin, podlegającej Urzędowi w Gartz, odkryto amunicję z czasów II wojny światowej. Z uwagi na brak możliwości przetransportowania ładunku, 12 kwietnia br. materiały te zostaną zdetonowane na miejscu przez policjantów ze specjalnej sekcji minersko-pirotechnicznej. W związku z tym przez około godzinę całkowicie zamknięte będą fragmenty dróg krajowych B 2 i B 113. Kierowców czekają utrudnienia.


Podczas sprawdzania terenu przez policję, na południe od miejscowości Neurochlitz w okolicach skrzyżowania drogi krajowej B 2 i B 113 znaleziono amunicję. Łącznie odkryto osiem granatów moździerzowych 8 cm. W ocenie policji znalezione ładunki nie nadają się do transportu. Zamknięty zostanie obszar w promieniu 500 m od miejsca znalezienia i detonacji granatów.

12 kwietnia 2018 pomiędzy godziną 11.15 a 12.15 całkowicie zablokowane będą drogi krajowe nr 2 (B 2) i 113 (B 113) w odległości 500 metrów przed skrzyżowaniem, i to ze wszystkich czterech kierunków (z Tantow, Gartz, Szczecina i Gryfina). Teren zabezpieczać będą siły policji krajowej Brandenburgii oraz pracownicy Urzędu Gmin Gartz n. Odrą.