W ostatnich dniach przedstawiciele firm sprzedających prąd i gaz są bardzo aktywni w naszym regionie. Pod pretekstem zmniejszenia cen u tego samego operatora namawiają do podpisania nowej umowy, potem okazuje się, że zmienia się dotychczasowy dostawca.


Na terenie powiatu pyrzyckiego w ostatnich dniach bardzo aktywni są sprzedawcy, którzy pojawiają się u starszych osób z informacją, że dotychczasowy sprzedawca energii elektrycznej obniża ceny prądu, ale żeby mieć niższe rachunki, trzeba na nowo podpisać umowę z dotychczasowym dostawcą. Jak alarmują mieszkańcy regionu oraz powiatowy rzecznik konsumenta w Pyrzycach, akwizytorzy często zatajają, że umowy dotyczą nie tylko energii elektrycznej, ale również dostaw gazu. Seniorom podsuwane są do podpisu umowy z innymi firmami, przez co koszty mogą być nie tylko wyższe, ale również może być duży problem z rozwiązaniem takiej umowy.

Do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pyrzycach w ostatnich dniach licznie zgłaszają się pyrzyccy seniorzy, którzy skarżą się na nieuczciwe praktyki przedstawicieli firm energetycznych. Skargi dotyczą firm: Fortum Marketing and Sales Polska S.A. z siedzibą w Gdańsku, Green S. A. z siedzibą we Wrocławiu, Polski Prąd i Gaz Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Przypominamy, że jeśli taka umowa została podpisana w ostatnich dniach, to konsument ma 14 dni na odstąpienie od niej. Osoby, które czują się oszukane lub wprowadzone w błąd, mogą skorzystać z darmowej pomocy rzecznika konsumentów w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach (tel. 911 88 11 346).