Na kierowców jadących do Gryfina czekają spore utrudnienia. Wszystko w związku z remontem sieci ciepłowniczej. Roboty mają potrwać do 8 września br.


PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra informuje, że w dniach od 24 sierpnia do 8 września będą prowadzone prace polegające na połączeniu nowej magistrali ciepłowniczej do istniejącego ciepłociągu.

Rejon robót będzie zlokalizowany przy rozwidleniu ulicy Łużyckiej w kierunku Elektrowni Dolna Odra i drogi krajowej DK31 w kierunku Chojny (przy wiadukcie).

- Dojazd do elektrowni Dolna Odra ulicą Łużycką (za rozwidleniem) zostanie zamknięty od 24 sierpnia do 8 września - informuje Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy spółki PGE GiEK. - Objazd będzie możliwy przez miejscowość Pniewo, przejazdem kolejowym - tłumaczy.

Jednocześnie w dniach od 4 do 8 września zostanie częściowo zamknięta jezdnia drogi krajowej (ul. Łużycka przed rozjazdem) w kierunku Chojny. Na poboczu zostanie ułożony tymczasowy pas ruchu i zostanie wprowadzony ruch wahadłowy dla pojazdów samochodowych.

- Za spowodowane utrudnienia w ruchu przepraszamy - dodaje rzecznik prasowy spółki.