Przyczyną tragicznego zdarzenia prawdopodobnie była awantura, do której doszło 17 lipca 2018 r. na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Gryfino. Sprawca chwyciła za nóż i dźgnął nim dwóch mężczyzn. Nożownik jest już w rękach policji.


Do próby usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzna doszło w Sobiemyślu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 17 lipca 2018 r. podejrzany uczestniczył w spotkaniu towarzyskim, w którym udział brali również pokrzywdzeni mężczyźni - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Joanna Biranowska-Sochalska. - W pewnym momencie między sprawcą, a pokrzywdzonymi doszło do sprzeczki, w trakcie której podejrzany zaatakował mężczyzn trzymanym w dłoni nożem, zadając jednemu z pokrzywdzonych cios w okolice klatki piersiowej, a drugiego raniąc w szyję - wyjaśnia rzecznik.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany. Następnie w oparciu o zgromadzone dowody, prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa obu pokrzywdzonych mężczyzn.

W związku z makabrycznym zdarzeniem, 18 lipca 2018 r. Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie za próbę podwójnego usiłowania zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.