Choszczeńska komenda została wyposażona w interaktywny system treningowy. Zakup trenażera został sfinansowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie.


System szkoleniowy TDSE służy do prowadzenia podstawowego i specjalistycznego szkolenia strzeleckiego w symulacji warunków występujących w trakcie pełnienia służby, do doskonalenia umiejętności strzeleckich we wszystkich rodzajach strzelań oraz do prowadzenia strzelań rekreacyjnych. System bojowego szkolenia strzeleckiego przy wykorzystaniu systemu TDSE ma na celu realistyczne szkolenie funkcjonariuszy w rzeczywistych scenariuszach użycia siły przy zastosowaniu broni służbowej. Urządzenie TDSE pozwala na szkolenie funkcjonariuszy służb mundurowych na każdym poziomie zaawansowania.

Ćwiczenia treningowe wyświetlane są na ekranie przy pomocy rzutnika multimedialnego. W zależności od oprogramowania zainstalowanego na komputerze może to być trening strzelecki lub interaktywna symulacja interwencji oparta na scenariuszach filmowych.

Nowoczesne urządzenie, w które zostali wyposażeni choszczeńscy policjanci, z pewnością pozwoli na doskonalenie umiejętności strzeleckich w ramach szkoleń z taktyk i technik interwencji.