Wielki sukces UKS Dębno. Klub z naszego miasta otrzymał złoty certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, znajdując się tym samym w gronie najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce.

– Dla nas to prestiż i potwierdzenie jakości naszej pracy. Jest to dowód na to, że praca jaką rozpoczęliśmy 4 lata temu, idzie w odpowiednim kierunku – powiedział prezes Tomasz Pluciński dla uksdebno.pl. – Od początku, gdy program został wprowadzony, wiedzieliśmy, że chcemy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej podążać w jednym kierunku, jeśli chodzi o podejście do szkolenia dzieci – dodał.

Warto w tym momencie dodać, że złoty certyfikat oprócz UKS Dębno w województwie zachodniopomorskim otrzymały jeszcze tylko dwie szkółki piłkarskie – Akademia Pogoni Szczecin oraz Bałtyk Koszalin. – Dla naszego Stowarzyszenia, które istnieje dopiero od czterech lat, znalezienie się w takim gronie to duży sukces i potwierdzenie, że codzienna praca idzie w dobrym kierunku. Otrzymaliśmy kolejny bodziec do dalszego działania. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasz klub będzie tylko podnosił poziom szkolenia, co przełoży się na harmonijny jego rozwój – dodał prezes Pluciński.