W piątek 16.02.2018 r. w Policach odbyła się wielka gala piłkarska związana z Plebiscytem Piłkarz Roku 2017. Futbolowa rodzina miała swoje święto podczas, którego podsumowano kolejną edycję plebiscytu na najlepszego piłkarza oraz rozdano wyróżnienia kapituły za 2017 rok. Wśród nagrodzonych znalazł się UKS Dębno.


W czasie tego wieczoru wręczono nagrody piłkarzom, którzy zdobyli najwięcej głosów w poszczególnych klasach rozrywkowych oraz wyróżnienia przyznane przez kapitułę za szczególne osiągnięcia w 2017 roku. Jedna z nagród w kategorii „Animator Rozgrywek Dziecięcych” została przyznana Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Dębno. W imieniu całej społeczności  nagrodę miał zaszczyt odebrać Prezes UKS Dębno, Tomasz Pluciński.

Prezes Pluciński odbierając nagrodę podziękował kapitule za tak ogromne wyróżnienie podkreślając, że jest ona szczególnie ważna dla tak młodego i małego klubu z niewielkiego miasteczka. Jednak szczególne podziękowania skierował do całej społeczności, która zapracowała na tę nagrodę: trenerów, rodziców, dzieci oraz sponsorów i władz miasta.

Plebiscyt Piłkarz Roku organizowany był już po raz czwarty. Jego głównym organizatorem był Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, wspólnie z partnerami, czyli „Głosem Szczecińskim”, "Głosem Koszalińskim" oraz portalem Ligowiec.net.