Pielgrzymi XXVII Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej skorzystali z gościnności włodarzy i mieszkańców gminy zmierzając na Jasną Górę. Zatrzymali się w świetlicy w Starym Czarnowie, gdzie mogli skorzystać z posiłków przygotowanych przez GOPS.


Pielgrzymi dotarli do gminy od strony Kołowa przemierzając malownicze tereny Puszczy Bukowej, jednej z wizytówek Starego Czarnowa. Dla rowerzystów był to pierwszy dzień długiej trasy. Uczestnicy wyruszyli po uroczystej mszy świętej, którą odprawiono w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, docierając następnie na prawy brzeg Odry do Sanktuarium na osiedlu Słonecznym. Po opuszczeniu Szczecina przybyli do Starego Czarnowa, gdzie w świetlicy wiejskiej przywitała ich wójt gminy Marzena Grzywińska oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Elżbieta Adrabińska wraz z pracownikami, którzy przygotowali dla pielgrzymów smaczne posiłki. Dla podróżujących była to możliwość nabrania sił przed dalszą drogą. Nie zabrakło także ciepłych napojów i odrobiny słodyczy oraz miejsca do odpoczynku. Wśród pielgrzymów byli także dzieci i młodzież.

- To już pewna coroczna tradycja, a zarazem przyjemność móc po raz kolejny przyjąć tak zacnych gości. Przed Wami długa i wyczerpująco trasa, dlatego życzę sił, zdrowia i wytrwałości - mówiła wójt Marzena Grzywińska.

Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy to nie lada wyzwanie, które od lat cieszy się sporym zainteresowaniem uczestników. Aby wziąć udział w tej niesamowitej turystyczno-mentalnej przygodzie miłośnicy dwóch kółek przyjechali do Szczecina z różnych, nawet najodleglejszych części kraju. Kapelan pielgrzymki ks. prob. kan. Roman Rostkowski złożył serdeczne podziękowanie organizatorom spotkania, a Marzena Grzywińska oprócz szczęśliwego i bezpiecznego dotarcia do Częstochowy, zaprosiła rowerzystów do kolejnych odwiedzin w naszej gminie.