21 listopada wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu wzięli udział w X Jubileuszowej Edycji Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „ROGATYWKA” w Szczecinie.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, a współorganizatorem Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. Patronat objął Dowódca 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie, Pan ppłk mgr Tomasz Romanowski oraz Orkiestra Wojskowa pod batutą Pana Kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko.
Z okazji 10-lecia „Rogatywki” organizatorzy i uczestnicy konkursu otrzymali list gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Prezydent przekazuje w nim wyrazy uznania i z dumą podkreśla, że uczniowie szczecińskich szkół wzrastają w atmosferze szacunku wobec historii i inspirują innych do patriotycznej aktywności. Festiwal to znakomity czas by poprzez piosenkę żołnierską i patriotyczną upamiętnić bohaterów, którzy zginęli za wolność ojczyzny. W konkursie brało udział 52 uczestników z 21 szkół podstawowych ze Szczecina i okolic.
Finał konkursu jak zawsze od 10 lat został tradycyjnie uświetniony niezapomnianym występem muzycznym przez Orkiestrę Wojskową w Szczecinie, a puchary, dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane były przez panią kpt Katarzynę Hofman, pana ppłk Andrzeja Wojciechowskiego, pana Ryszarda Wietrzychowskiego -Prezesa Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich.
Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki rzeczowe oraz czapeczki rogatywki polowe, które są symbolem tego festiwalu. Wśród nagrodzonych są wokaliści z Morynia: Agata Kwiecień – II miejsce Giannis Podgórny – wyróżnienie MOK w Moryniu reprezentowały również Julia Makówka i Weronika Wieczorek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy przygotowanego repertuaru i wspaniałych występów muzycznych na scenie.