Policjanci z Komisariatu Policji w Dębnie, ukarali mandatem karnym mężczyznę, który udostępnił osobie nieletniej pojazd. O losie nieletniej, która kierowała samochodem bez uprawnień zadecyduje Sąd Rodzinny w Myśliborzu.

Oficer dyżurny myśliborskiej jednostki, otrzymał w ubiegłą niedzielę zgłoszenie, że na jednej z ulic Dębna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osób nieletnich. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z dębnowskiej jednostki, ustalili, że sprawcą zdarzenia drogowego była 15-letnia dziewczyna. Szybko wyjaśniło się że w chwili zdarzenia w pojeździe znajdowały się jeszcze dwie 15 latki oraz 19 letni właściciel pojazdu.

Okazało się, że właściciel pojazdu udostępnił swój pojazd 15 - letniej dziewczynie a ta nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze udeżyła w przydrożne drzewo. W chwili zdarzenia wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. W wyniku uderzenia w drzewo, jedna z nieletnich doznała wstrząśnienia mózgu. Pozostałe dwie nastolatki doznały niegroźnych potłuczeń. Wszystkie trafiły do szpitala.

Mężczyzna który udostępnił pojazd nieletniej został ukarany mandatem karnym natomiast nieletnia za swojego zachowanie będzie tłumaczyła się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.
Przypominają również, że pożyczając, udostępniając pojazd osobie bez uprawnień lub nieletniej popełniamy wykroczenie. Niestety bardzo często bezmyślność i brak wyobraźni powodują, że na drogach dochodzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń, które doprowadzają do wielu nieszczęść.