Pożar domu od uderzenia pioruna, połamane gałęzie drzew oraz liczne podtopienia, to niektóre ze skutków nawałnicy, jaka przeszła we wtorek i dzisiaj w nocy nad naszym regionem. 


Silne podmuchy wiatru, potężna burza oraz opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Większość zgłoszeń jaka wpływa do dyżurujących strażaków w trakcie oraz po przejściu nawałnicy, dotyczyła powalonych drzew oraz miejscowych podtopień.

Pełne ręce roboty mieli strażacy z powiatu myśliborskiego. W miejscowości Giżynie wiatr zerwał fragment dachu z budynku mieszkalnego, natomiast w Myśliborzu, jedna osoba został ranna, po tym jak spadł na nią konar drzewa.

W miejscowości Krzynka w gminie Barlinek, po uderzeniu pioruna zapalił się dom. Doszło również do kilku wypadów m.in. w Moczkowie oraz na drodze do Pełczyc.

W Choszcznie spadające gałęzie drzew uszkodziły nagrobki na tamtejszym cmentarzu komunalnym. Na bieżąco trwały również zmagania pracowników energetyki z usuwaniem skutków pozrywanych linii energetycznych w powiecie choszczeńskim.