Ponad 110 utalentowanych młodych sportowców, którzy regularnie rozwijają swoje umiejętności w Klubach Sportowych Orange, spotka się w czwartek 29 września w hali Azoty Arena w Szczecinie. Będą wśród nich reprezentanci powiatu gryfińskiego, którzy zawalczą o miejsca na podium. Trening dla zawodników w trakcie rozgrywek przeprowadzi trójka wybitnych polskich sportowców: Jerzy Dudek, Artur Siódmiak oraz Tomasz Jankowski, którzy wspierają program.


W gronie 8 klubów, które zmierzą się ze sobą w walce o zwycięstwo podczas szóstych Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange znalazł się SKS SP im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie. Na zajęcia uczęszcza 25 uczniów ze szkoły podstawowej. Co roku klub włącza się w organizację Dnia Olimpijczyka. Klub specjalizuje się w piłce siatkowej i lekkoatletyce, główny cel to dobra zabawa w miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas rozgrywek młodzi sportowcy będą mieli okazję trenować razem z Jerzym Dudkiem, Arturem Siódmiakiem oraz Tomaszem Jankowskim. Spotkanie odbędzie się 29 września w Szczecinie. 

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce. Za sprawą aktywności fizycznej uczą się one dyscypliny, motywacji i odwagi. Nabierają wiary w siebie i wzmacniają hart ducha. Mimo to sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza.

Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program Kluby Sportowe Orange, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności. W ramach współpracy z wybranymi do programu klubami, wyposaża je w profesjonalny sprzęt sportowy i zapewnia stałe wsparcie merytoryczne.

- W programie bierze udział prawie 7000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz 300 trenerów. Te dwa lata wspólnych wyzwań, spotkań i treningów z pewnością dały wielu młodym sportowcom pozytywnego „kopa”. Widzę to podczas Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange. To będzie moje szóste spotkanie z klubami i wiem, że wszyscy będą zmotywowani aby pokazać się z jak najlepszej strony. To dotyczy również Artura, Tomka i mnie – my też chcemy wypaść jak najlepiej i przekazać jak najwięcej wiedzy młodszym pokoleniom – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

Obecnie 100 klubów objętych programem bierze udział w regionalnych rozgrywkach. To kolejna (po „Pucharze Orange”) możliwość dla młodych sportowców do poznania zawodników z pozostałych klubów oraz bezpośredniej rywalizacji. Spotkanie w Szczecinie to również wyjątkowa okazja do wspólnego treningu z: Jerzym Dudkiem Arturem Siódmiakiem oraz Tomaszem Jankowskim, którzy chętnie doradzają i dopingują młodych zawodników.Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Szczecin:

10.00 - 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup,
10.30 - 12.30 – I faza rozgrywek,
12.30 - 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe),
13.30 - 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO,
14.00 - 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy,
15.40 - 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju,
15.50 - 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Arturem Siódmiakiem i Tomaszem Jankowskim).


Uczestnicy Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Szczecinie:

Błonie Barwice
 – Barwice, woj. zachodniopomorskie,
LKS Victoria’95 Przecław – Przecław, woj. zachodniopomorskie,
SKS SP im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie – Krzymów, woj. zachodniopomorskie,
UKS Herkules Białogard – Białogard, woj. zachodniopomorskie,
UKS B-MAX ZS Grzmiąca – Grzmiąca, woj. zachodniopomorskie,
MKS Międzychód – Międzychód, woj. wielkopolskie,
MKS "Olimpia" Babimost – Babimost, woj. lubuskie,
KS Szansa - Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych – Czarne, woj. pomorskie.