Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie odwiedzili gryfińską komendę policji. To kolejne już spotkanie edukacyjno – profilaktyczne w ramach projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Tego dnia dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca funkcjonariuszy. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W ubiegły piątek Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie gościła w swoich murach uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.  Wizyta w jednostce policji bardzo ucieszyła dzieci. Była to niezwykła możliwość poznania od podszewki pracy funkcjonariuszy. Dzieci zainteresowane codzienną służbą policjantów przyjrzały się stanowisku kierowania policji i pracy oficera dyżurnego.  Pierwszą częścią spotkania było zwiedzanie budynku nowej komendy wspólnie z asp. Joanną Chojniak, asystentem ds. profilaktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie

Spotkanie to było okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni policja w społeczeństwie oraz przypomnienie i utrwalenie podstawowych zachowań związanych z bezpieczeństwem, natomiast najmłodsi mieli okazję do zadania pytań.

Spotkanie z dziećmi, policjanci wykorzystali również na przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania i sposobów reagowania, gdy komuś dzieje się krzywda.

Spotkania odbyły się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań.